Zmarszczki mimiczne w młodym wieku – jak zapobiegać i leczyć?

Pierwsze zmarszczki mimiczne, czyli zagłębienia w skórze twarzy, pojawiają się u niektórych kobiet już z wieku 25 lat, a czasem nawet wcześniej. Za ich powstawanie najczęściej obwinia się rozpoczęcie mechanizmów starzenia oraz bogatą mimikę twarzy. Pierwsze bruzdy wokół ust (zmarszczki wargowo-nosowe), zmarszczki poprzeczne czoła, pionowe czoła między brwiami (lwia zmarszczka) lub cienie i zmarszczki pod oczami (tzw. dolina łez) mogą być spowodowane wieloma czynnikami, co do których mamy najczęściej postawę lekceważącą – szczególnie w wieku 20-paru lat.

Najważniejsze dla kobiet w wieku 20-30 lat będzie odpowiednie nawilżenie skóry. Tkanka, która jest przesuszona, będzie bardziej podatna na formowanie nowych zmarszczek, jak również istniejące, delikatne linie na twarzy będą bardziej zauważalne. Zwróć uwagę na to, czy Twoje kosmetyki do codziennej pielęgnacji skóry twarzy zawierają witaminy A, C i E, które zapobiegają powstawaniu nowych wolnych rodników, sprzyjają również regeneracji komórek. Głównym składnikiem, który chroni skórę przed nowymi efektami fotostarzenia jest retinol – regularnie stosowany na skórę będzie zapobiegał nowym zmarszczkom.

Czytaj również: Odmładzanie za pomocą zabiegu mezoterapii Dermapenem

Mezoterapia Dermapen – regeneracja skóry dla osób 20+

Jak wygląda zabieg mezoterapii dowiesz się oglądając nagranie z zabiegu na youtube:

Pielęgnacja skóry po mezoterapii Dermapen

Bezpośrednio po zabiegu zaobserwować można znaczne podrażnienie skóry – występuje zaczerwienienie na całym obszarze gdzie miało miejsce dermo nakłuwanie, skóra jest nieco opuchnięta i podrażniona. Pory skóry będę otwarte, dlatego istotne jest, aby dopóki dolegliwości nie ustąpią, wstrzymać się od nakładania pełnego makijażu. Dlatego też istotne jest, by decydując się na zabieg Dermapen mieć świadomość, że przez kilka dni po nakłuwaniu skóra będzie “niewyjściowa” – najlepiej, gdy możemy wtedy pracować z domu.

Bezpośrednio po mikro nakłuwaniu możliwe jest zastosowanie maski na twarz z biocelulozą. Maska ta od lat stosowana jest w medycynie w przypadku poparzeń, skutecznie łagodzi skórę i zapobiega zaczerwienieniu w jedynie pół godziny. Dzięki temu można normalnie funkcjonować w kilka godzin po zabiegu.

Zawsze stosuj się do dokładnych zaleceń lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa, który przeprowadzał zabieg mezoterapii.

Czytaj również: Medycyna estetyczna – popularne fakty i mity

Mezoterapia Dermapen – efekty

Mezoterapia Dermapen to skuteczna pomoc dla skóry wymagającej regeneracji i ujędrnienia – tym samym zabieg ten ma działanie przeciwzmarszczkowe. Ampułki do mezoterapii igłowej to indywidualnie dopasowane do potrzeb skóry koktajle witaminowo-odżywcze. Podany produkt będzie miał w składzie kwas hialuronowy i NCTC. W przypadku, gdy wykonujemy zabieg Dermapen rozjaśniający, koktajl witamin podany pod skórę będzie o innym składzie.

Źródło: Mezoterapia igłowa twarzy – Nowa Estetyka Gabinet Medycyny Estetycznej, ul. Strzegomska 42F/1U, 53-611 Wrocław

Powiązane artykuły: