Zamykanie rozszerzonych naczynek na twarzy – czy laser usunie popękane naczynka?

Usuwanie rozszerzonych naczynek na twarzy – ponieważ coraz więcej zarówno kobiet jak i mężczyzn zmaga się z problemem rumienia na twarzy i popękanych naczynek, które nie zawsze da się usunąć za pomocą kremów i drogeryjnych kosmetyków. Jeżeli siatka popękanych naczynek na twarzy to nawracający problem, który z czasem pogłębia się, to właśnie dla Ciebie stworzono laserowe zabiegi usuwania popękanych naczynek.

Teleangiektazje to trwałe rozszerzenia naczyń włosowatych widoczne pod powierzchnią skóry twarzy – szczególnie jeżeli mamy blady odcień skóry, cera jest cienka niczym papier i brakuje jej witalności. Nieleczone naczynka nie dają szansy na poprawę stanu skóry, ich stan samoczynnie nie ulegnie poprawie.

Typowe rejony twarzy ze szczególną skłonnością do powstawania rozszerzonych naczynek to policzki, broda i nos. Sieć popękanych naczynek nazywana jest rumieniem.

Jakie są przyczyny powstawania popękanych naczynek?

Tymczasowy rumień pojawia się ze względu na nagłą zmianę temperatury otoczenia, czy to zimą czy latem, jak również po wypiciu gorącego napoju lub zjedzeniu ostrej potrawy. Inne czynniki atmosferyczne sprzyjające pękaniu naczynek to niska temperatura, mróz i wiatr.

Zamykanie rozszerzonych naczynek – jaki laser będzie odpowiedni?

Przystąpienie do usuwanie rozszerzonych naczynek na twarzy wymaga konsultacji ze specjalistą medycyny estetycznej. Lekarz ocenia charakter zmian, możliwe przyczyny ich pojawiania się, głębokość i światło poszerzonych naczynek krwionośnych. Na podstawie badania dobrana zostaje odpowiednia intensywność wiązki lasera, która skutecznie poradzi sobie z redukcją zmian i rumienia.

Laser IPL skutecznie usuwa poszerzone naczynia krwionośne na twarzy, potocznie zwane “pajączkami”. To metoda stosowania w przypadku każdego rodzaju rumienia. Głowica lasera emituje energię świetlną o odpowiednio dobranej częstotliwości za pomocą ruchomej głowicy. Wiązka lasera IPL zostaje pochłonięta (a właściwie energia z wiązki lasera) przez barwnik zawarty w krwi naczyń krwionośnych – hemoglobinę. Energia cieplna w procesie fototermolizy powoduje wysuszenie i zamknięcie ścian naczyń krwionośnych w miejscu zastosowania lasera IPL. Po zabiegu laserowego usuwania naczynek mogą wystąpić tymczasowe zaczerwienienia skóry.

Szalenie istotne jest, aby przed zabiegiem laserem IPL unikać światła słonecznego i sztucznego promieniowania UV. Wiązka lasera pochłaniana jest również przez barwnik zawarty w skórze – melaninę. Dlatego też zabiegi laserowego usuwania naczynek nie są przeznaczone dla pacjentów o ciemnej karnacji. Skutkiem mogą być przebarwienia, których usunięcie nie będzie proste.

Powiązane artykuły: