Zabiegi na powiekach

medycyna estetyczna na okolice oczu

Wraz z wiekiem w komórkach skóry maleje poziom kolagenu, którego zadaniem jest utrzymanie jędrności i gęstości skóry. Niestety, nasz organizm z reguły nie jest w stanie nadrobić ubytków utraconych włókien kolagenu. Dlatego już po 25 na skórze twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki mimiczne – zazwyczaj właśnie w okolicy oczu, dlatego że skóra w tym rejonie jest bardzo cienka, delikatna, podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Oto lista najczęstszych problemów jakie doskwierają pacjentom po 30 roku życia:

  • opadające powieki górne
  • wole tłuszczowe pod powiekami dolnymi
  • dolina łez – odznaczające się drogi, którymi zazwyczaj spływają łzy, poprzecznie po policzkach
  • cienie i tak zwane worki pod oczami
  • obrzęknięte powieki dolne i górne
  • zmarszczki okolic oczu – znane jako kurze łapki (zewnętrzny koniuszek oka)
  • zmarszczki pod dolną powieką

Czytaj również: Bezinwazyjny lifting powiek za pomocą PLEXR

Jak zachować młodą skórę okolic oczu?

Wpływ na to, jak bardzo widoczne są efekty starzenia w okolicach oczu mają zazwyczaj odpowiednia delikatna pielęgnacja kosmetykami przeznaczonymi do okolic oczu, szczególnie jeżeli chodzi tutaj o demakijaż. Nie bez wpływu jest samo osadzenie oczu – u osób, u których oczy z natury osadzone są głęboko w czaszce, z reguły dodatkowy cień będzie potęgował efekt niedospania, cienkiej, sinej skóry i woli tłuszczowych pod oczami. Oczywiście na ogólne procesy starzenia wpływa nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, regularne niedosypianie i życie w ciągłym stresie. Aby jak najdłużej zachować odpowiedni młodzieńczy blask skóry, należy zadbać nie tylko o stosowanie odpowiednich płynów do demakijażu okolic oczu i kremów przeciwzmarszczkowych z retinolem, witaminami C i A, ale przede wszystkim odpowiednio się odżywiać i prowadzić aktywny tryb życia.

Dowiedz się więcej: Zabiegi medycyny estetycznej na okolice oczu

Korekta okolic oczu

Krótkotrwałą ulgę dla pacjentów cierpiących na wole i opuchliznę okolic oczu zazwyczaj przynoszą okłady z herbaty, nagietka lub innych ziół, oraz odpowiednia doza snu. Co jeżeli jednak wole i cienie pod oczami nie znikają przez dłuższy czas? Wtedy z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i zabiegi takie jak korekta opadających powiek (PLEXR), redukcja doliny łez, wypełnianie zmarszczek botoksem, wypełnianie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego, mezoterapia osoczem okolic oczu (delikatny lifting twarzy).

Powiązane artykuły: