Zabiegi medycyny estetycznej po urodzeniu dziecka

Po porodzie świeżo upieczone mamy marzą o przywróceniu wyglądu przed ciąży. Narodziny wyczekiwanego dziecka nie pozostawiają ciała kobiety bez zmian – zwiększenie masy ciała, wiotka skóra, kłopotliwa cera – do tego dochodzi ciągłe niewyspanie i zmęczenie opieką nad dzieckiem. Cellulit, rozstępy na brzuchu czy biuście, blizna po cesarce mogą być powodem dyskomfortu i spadku pewności siebie. Dlatego też wiele mam decyduje się na zabieg medycyny estetycznej, które poprawiają napięcie skóry oraz zmniejszają widoczność blizn. Popularnością cieszą się również zabiegi modelowania sylwetki pozwalające zredukować zbędną tkankę tłuszczową w kłopotliwych miejscach, gdzie pomimo ćwiczeń i diety, pozostała dodatkowa warstwa podskórnego tłuszczyku. 

Wszechstronnym urządzeniem, które rozwiąże wiele defektów estetycznych jest laser frakcyjny CO2. Laser ablacyjny pozwala na głęboką przebudowę skóry, regenerację i wygładzenie. Laser CO2 stosuje się na problemy takie jak zmniejszenie nierówności i przebarwień, zmiejszenie widoczności blizn rownież po cięciu cesarskim. 

Jednym z bardziej uciążliwych problemów, na jakie skarżą się młode mamy, jest cellulit, najczęściej pojawia się na udach, ramionach i piersiach. Jeżeli w naszym przypadku skuteczna okaże się terapia jedynie za pomocą kremów czy innych kosmetyków – mamy niezwykłe szczęście. Większość kobiet po ciąży decyduje się na zabiegi karboksyterapii – rodzaju zastrzyków z dwutlenkiem węgla, które znane są jako skuteczna metoda redukcji skórki pomarańczowej. Pamiętajmy jednak, że efekt wygładzenia skóry z cellulitem nie jest trwały – musimy dbać o odpowiedni poziom aktywności fizycznej i zdrowe odżywanie aby zachować gładką skórę w kłopotliwych rejonach na dłużej. W połączeniu z zabiegiem modelowania sylwetki, karboksyterapia pozwoli nawet zmniejszyć obwód ud czy brzucha. Skóra będzie zdecydowanie gładsza.

Kolejnym zabiegiem, o którym warto wspomnieć w kontekście zabiegów kosmetycznych dedykowanych kobietom po urodzeniu dziecka jest skleroterapia. Polega na dożylnej iniekcji substancji mającej za zadanie zasklepienie ścian poszerzonych żył czy naczynek. Metoda ta polecana jest raczej na mniejsze poszerzone naczynia kończyn dolnych aniżeli zaawansowane żylaki. Przewaga zamykania naczynek za pomocą skleroterapii polega na tym, że zabieg trwa jedynie 30 minut i pacjentka od razu po zabiegu wraca do domu – nie jest wymagana hospitalizacja. Ryzyko zabiegu jest również mniejsze. Warto działać szybko, jak tylko pojawią się pierwsze oznaki problemów żylnych. 

Ginekologia estetyczna daje kobietom po ciąży możliwość korekty defektów estetycznych stref intymnych – należą do nich laserowe obkurczanie pochwy, redukcja rozciągniętych warg sromowych czy ogólna rewitalizacja stref intymnych. Najpopularniejszy z zabiegów, czyli labioplastyka, najczęściej wykonywana jest za pomocą lasera – zabieg ten oznacza mniejsze ryzyko oraz szybszy powrót do formy aniżeli zabieg chirurgiczny za pomocą skalpela. Labioplastyka dla wielu jest tematem tabu, jednak pozwala kobietom po ciąży odzyskać komfort w życiu intymnym.

Powiązane artykuły: