Zabiegi laserowe – fotoodmładzanie, usuwanie przebarwień i zamykanie naczynek

laser frakcyjny co2

Procesu usuwania zmarszczek nie da się uniknąć. Szereg niekorzystynych czynników działa na delikatną skórę twarzy, na której efekty fotostarzenia uwidaczniają się jako pierwsze. Do jednych z najskuteczniejszych sposobów opóźnienia pojawienia się efektów fotostarzenia jest terapia laserowa frakcyjna CO2.

Starzenie się skóry to proces trudny do opóźnienia, postępuje wraz ze starzeniem się całego organizmu. Wpływ na starzenie skóry ma nie tylko sam wiek pacjenta, ale także szereg czynników zewnętrznych i środowiskowych, takich jak klimat, nadmierna długotrwała ekspozycja na promieniowanie słoneczne, uwarunkowania dziedziczone (genetyczne), inne czynniki środowiskowe. Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie zastosowań laseroterapii frakcyjnej i lasera IPL w medycynie estetycznej. Współczesne zabiegi laserowe oferują wiele możliwości spowolnienia niekorzystnych zmian na skórze twarzy i ciała. Laser frakcyjny CO2 powszechnie stosuje się w zabiegach niwelowania przebarwień skóry, zamykania poszerzonych naczynek na twarzy i nogach oraz fotoodmładzania.

Więcej informacji nt. laserowego zamykania naczynek: Sprawdź efekty zamykania rozszerzonych naczynek na skórze twarzy

Laseroterapia frakcyjna CO2 to niechirurgiczne zabiegi odmładzania, które nie są bolesne, wykonane mogą być przez lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa i nie wymagają hospitalizacji. Laser w rękach specjalisty medycyny estetycznej pozwala osiągnąć fantastyczne efekty odmłodzenia skóry, które dotychczas możliwe były do osiągnięcia jedynie dzięki chirurgii plastycznej.

Laseroterapia frakcyjna CO2 to różne terapie lecznicze, w których stosuje się różne zakresy promieniowania i energii lasera. Laser frakcyjny poprawia odżywienie skóry, pomaga uniknąć infekcji i blokują progres procesów starzenia skóry. Laser CO2 powoduje znaczne podwyższenie temperatury tkanek w miejscu działania energii lasera (fototermoliza), jednak dzięki najnowocześniejszej technologii urządzeń, wiązka lasera działa niezwykle precyzyjnie na dobranej głębokości skóry, stymulując ją do odnowy dokładnie tam, gdzie jest to niezbędne.

Szeroki wachlarz zabiegów medycyny estetycznej, które wykorzystują laseroterapię:

Urządzenia emitujące wiązki laserowe CO2 dzieli się głównie ze względu cz moc promieniowania. Niektóre z nich to urządzenia biostymulujące wydzielające małe zakresy mocy. Lasery CO2 o większej mocy to zazwyczaj lasery frakcyjne ablacyjne, które powodują większe podgrzanie cząsteczek wody w tkankach w miejscu naświetlania.

Czytaj również: Zamykanie naczynek – kiedy i jak?

Powiązane artykuły: