Powiększenie ust kwasem hialuronowym

modelowanie ust kwasem hialuronowym

Powiększenie ust kwasem hialuronowym jest jednym z najbardziej pożądanych zabiegów w ostatnich latach. Efekty widoczne są już po pierwszym nakłuwaniu, a powiększenie ust utrzymuje się na długie miesiące.

Leczenie kierowane jest nie tylko do osób, dla których wielkość ust nie jest satysfakcjonująca, lecz również do tych pragnących modulacji kształtu swoich ust. Wszystko jest osiągalne dzięki całkowicie bezpiecznej oraz szybkiej metodzie iniekcji podskórnej kwasu hialuronowego, związku naturalnie występującego w tkankach naszego organizmu oraz powszechnie używanego przy wygładzaniu zmarszczek twarzy.

Czytaj również: Jak wygląda zabieg modelowania owalu twarzy kwasem hialuronowym?

Na czym polega zabieg powiększania ust?

Cząsteczka kwasu hialuronowego, podobnie jak kolagen, doskonale wiąże cząsteczki wody, wychwytując je z krwioobiegu i zatrzymując w tkance. Ta właściwość nadaje kwasowi hialuronowemu jego zdolności wypełnienia oraz modulacji ust.

Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w naszej skórze maleje, przez co robi się wysuszona oraz mniej jędrna. Bardzo ważne jest wtedy uzupełnienie braków, jeżeli zależy nam na zdrowej i młodej skórze. To samo tyczy się skóry ust oraz tkanek podskórnych.

Zabieg modelowania i powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego – film wideo z przebiegu zabiegu 

Przed zabiegiem zostaje przeprowadzony wywiad lekarza z pacjentem, celem zebrania najważniejszych informacji, istotnych do przeprowadzenia leczenia hialuronem. Przy braku przeciwwskazań można przystąpić do zabiegu modelowania ust.

Na skórę pacjenta/pacjentki zostaje naniesiony krem znieczulający, celem zapewnienia wystarczający komfort podczas nakłuwania. Następnie lekarz medycyny estetycznej przy pomocy mikroigły podaje preparat kwasu hialuronowego w wymagające leczenia miejsca. Dzięki zastosowaniu igły o bardzo małej średnicy ukłucia podające preparat hialuronu są prawie niewyczuwalne.

Całość zabiegu ostrzykiwania ust kwasem hialuronowym trwa maksymalnie 30 minut. Niska inwazyjność zabiegu zapewnia możliwość natychmiastowego powrotu do codziennych zajęć.

Czytaj również: Botox i kwas hialuronowy – który lepszy?

Jak długo utrzymuje się efekt wypełnionych ust?

Efekt utrzymuje się maksymalnie 6 miesięcy i po tym okresie należy zabieg powtórzyć.

 

Przydatne linki dla osób zainteresowanych tematem wykorzystania kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej do samodzielnego stosowania:

https://solgar.pl/produkty/suplementy-specjalne/kwas-hialuronowy-120-mg – opatentowany suplement diety zawierający kwas hialuronowy

http://www.rossmann.pl/Artykul/Kwas-hialuronowy-na-zewnatrz-i-od-srodka,187803 – więcej informacji na temat doustnej suplementacji kwasu hialuronowego

http://www.nowaestetyka.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/piekne-usta/ – więcej szczegółów na temat modelowania i powiększania warg w gabinecie medycyny estetycznej

Powiązane artykuły: