Korzyści wynikające z powiększenia ust w klinice medycyny estetycznej

powiększanie ust kwasem hialuronowym

Piękne, czerwone i mięsiste usta to marzenie kobiet niezależnie od wieku. Nierzadko jednak ich kształt, kontur lub koloryt pozostawiają wiele do życzenia. W takiej sytuacji pomocne są zabiegi medycyny estetycznej modelujące i powiększające wargi. To terapie najczęściej wybierane przez pacjentów gabinetów medycyny estetycznej.

Korzyści wynikające z powiększenia ust w klinice medycyny estetycznej:

  • przywrócenie objętości utraconej w skutek fotostarzenia skóry
  • poprawa konturu ust
  • młodszy wygląd
  • lepsze nawilżenie
  • podniesienie opadających kącików ust
  • niwelacja asymetrii wąskich warg
  • odtworzenie młodzieńczego napięcia ust
  • przywrócenie czerwieni ust

Zarówno każda skóra jak i usta są inne, wymagają innych zabiegów pielęgnacyjnych i różnego stopnia zaawansowania zabiegów korygujących. Współczesna medycyna estetyczna pozwala sprawić, że usta staną się pełniejsze, wyraźniejsze i bardziej czerwone. Wypełnienie ust pozwala też podnieść opadające kąciki ust. Dodatkowym efektem jest również delikatna redukcja zmarszczek mimicznych wokół ust, m.in. zmarszczek palacza. Należy jednak zwrócić uwagę, że modelowanie ust to nie zabieg mający na celu usunięcie zmarszczek. Efekty wzmocnienia konturu ust sprawiają, że twarz wygląda zauważalnie młodziej. Niechirurgiczne powiększanie ust kwasem hialuronowym nie wymaga rekonwalescencji – dlatego też zabieg modelowania ust nie będzie kolidował z twoimi codziennymi obowiązkami i pracą.

Czytaj również: Modelowanie i powiększanie ust kwasem w klinice estetycznej

Najczęściej zabiegi powiększania ust wykonuje się za pomocą iniekcji wypełniaczami – większość z nich to produkty na bazie kwasu hialuronowego. Hialuron wspomaga wiązanie cząsteczek wody w komórkach – przywracając nawilżenie warg i sprawiając, że są pełniejsze. Kwas hialuronowy to nie jest trwały wypełniacz – efekt utrzymuje się przez kilkanaście miesięcy, jest subtelny i daje efekt pozbawiony sztuczności. W kwestii bezpieczeństwa, wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego rzadko kiedy powodują alergie, nie stwierdza się także efektów ubocznych po podaniu kwasu hialuronowego – preparaty te są szczególnie delikatne dla organizmu.

Rodzaj produktu oraz metoda iniekcji dobierana jest przez specjalistę medycyny estetycznej indywidualnie biorąc pod uwagę potrzeby pacjenta oraz warunki anatomiczne. Zazwyczaj korzysta się z produktów specjalnie stworzonych do zabiegów na usta. Im niższa lepkość preparatu tym cieńsza może być igła wykorzystana do wykonania iniekcji. Oznacza to oczywiście większe bezpieczeństwo zabiegu jak i również lepszy komfort dla pacjenta. Zazwyczaj powiększanie ust metodą iniekcji kwasu hialuronowego nie wymaga znieczulenia – standardowo używane igły są bardzo cienkie. Jednak w przypadku, kiedy jest to pierwszy zabieg medycyny estetycznej dla pacjenta i przejawia on obawy co do bólu, można zastosować żelowe znieczulenie miejscowe na około 30 minut przed wykonaniem iniekcji. Samo podanie kwasu hialuronowego trwa jedynie 10-15 minut.

 

Czytaj także: Botox vs kwas hialuronowy – który lepszy?

Powiązane artykuły: