Plastyka warg sromowych – zabieg, który przestaje być tematem tabu

Nowoczesna ginekologia estetyczna oferuje wielorakie rodzaje poprawy wyglądu zewnętrznych stref intymnych kobiety, jak i zabiegi poprawy funkcjonalności wewnętrznych dróg rodnych. Zabiegi ginekologii estetycznej przestają być tematem tabu, bowiem decyduje się na nie coraz więcej kobiet – nie tylko z powodów estetycznych, ale również celem poprawy satysfakcji z życia seksualnego. Pomimo, że zabiegi ginekologii plastycznej przez niektórych nadal postrzegane są jako zbędna fanaberia, dla niektórych kobiet możliwość korekty wyglądu estetycznego narządów intymnych to jedyna możliwość przywrócenia możliwości normalnego funkcjonowania, uprawiania sportów i pełnego korzystania z kontaktów intymnych. Do jednych z najbardziej popularnych zabiegów korekty narządów intymnych kobiet jest labioplastyka.

Labioplastyka to najczęściej zmniejszenie warg sromowych – rzadko kiedy wykonuje się zabieg powiększenia sromu. Plastyka warg sromowych to zarówno metody chirurgiczne, jak i laserowa labioplastyka, którą charakteryzuje znacznie mniejsze ryzyko zabiegu oraz krótszy czas rekonwalescjencji, bez konieczności jakiekolwiek hospitalizacji.

Czytaj również: Laser MonaLista Touch w ginekologii estetycznej.

Labioplastyka pozwala raz na zawsze pozbyć się kompleksów wynikających z defektów budowy stref intymnych, skuteczne pozbycie się deformacji przywraca poczucie własnej wartości oraz pewność podczas kontaktów seksualnych. Przerost warg sromowych jest najczęściej deformacją spowodowaną przez geny, obwisłe wargi sromowe to także efekt wydania na świat potomstwa przez poród naturalny. Najczęściej zabiegowi labioplastyki poddają się kobiety w wieku 20-40 lat.

Dużo rzadziej labioplastyka polega na powiększeniu warg sromowych w przypadku ich zaniku. Zanik warg sromowych mniejszych lub większych to często rezultat utraty znacznej masy ciała, lub wynika z zaburzeń hormonalnych w organizmie kobiety. Defekty wizualne to nie tylko przeszkoda w czasie zbliżenia z partnerem – przerost warg sromowych i asymetrie mogą skutecznie blokować aktywność fizyczną i sporty (jazda konna, jazda na rowerze). Obwisłe wargi sromowe często uniemożliwiają noszenie skąpej bielizny i strojów do pływania, powodując znaczy dyskomfort psychiczny.

Plastyka warg sromowych za pomocą lasera to nieinwazyjna metoda trwałej zmiany wyglądu warg sromowych mniejszych lub większych. Ten zabieg ginekologii plastycznej często łączony jest z zabiegiem obkurczenia pochwy, zapewniając kompleksową rewitalizację narządów intymnych kobiety, raz na zawsze rozwiązując problem niskiej samooceny i wstydu podczas stosunku.

Czytaj również: Zabieg laserowego obkurczenia pochwy w klinice estetyki

Powiązane artykuły:
    None Found