Odmładzanie za pomocą zabiegu Dermapen

dermapen z osoczem bogatopłytkowym PRP

Dermapen należy do jednych z najbardziej zaawansowanych urządzeń stosowanych w medycynie estetycznej i dermatologi. Dermapen wyposażone jest w kilkanaście wymiennych, sterylnych igieł chirurgicznych, poruszających się w pulsującym rytmie i automatycznie przebijających powierzchnię skóry na określonym obszarze. Głowica Dermapen wykonuje kontrolowane mikrouszkodzenia ciągłości skóry, dzięki czemu skóra stymulowana jest do rozpoczęcia naturalnego procesu samonaprawy komórek i zastępowania uszkodzonych, chorych, nowymi.

Mezoterapia igłowa Dermapen – wskazania do leczenia

  • redukcja blizn powypadkowych, po urazach i operacjach
  • leczenie blizn potrądzikowych
  • walka z cellulitem
  • chęć ogólnej regeneracji skóry
  • jako zabieg przyspieszający gojenie po innych, inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej, takie jak głębokie peelingi i zabiegi laserem
  • profilaktyka anti-aging
  • wygładzanie drobnych zmarszczek mimicznych twarzy

Mezoterapia igłowa Dermapen i osocze bogatopłytkowe PRP

Od pacjenta pobiera się niewielką ilość krwi żylnej, ok. 10ml, które umieszczone zostaje w odpowiednio przeznaczonej do tego, sterylnej probówce. Jest to taka sama procedura jak przygotowanie roztworu osocza do zabiegu ostrzykiwania manualnego przez lekarza medycyny estetycznej za pomocą tradycyjnej strzykawki i mikroigły insulinowej. Preparat zostaje odwirowany, kiedy osocze bogatopłytkowe PRP oddzieli się już od innych elementów krwi, dodaje się substancję wywołującą aktywację czynników wzrostu z komórek osocza.

Zabieg Dermapen osoczem bogatopłytkowym można de facto wykonywać na dowolnej partii ciała, chociaż najpopularniejsze są zabiegi prewencyjne anti-aging na skórę twarzy, dekolt i szyję. Wybrana partia ciała zostaje znieczulona kremem zawierającym anestetyk. Zabieg mezoterapii Dermapen z zasady należy to mało bolesnych, jednak znieczulenie miejscowe eliminuje dyskomfort u pacjentów nieco bardziej wrażliwych na ból.

Zabieg Dermapen w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej często porównuje się do kosmetycznych zabiegów urządzeniem derma roller – jest to generyk, na rynku istnieje wiele produktów spełniających takie same funkcje. Różnica między zabiegiem Dermapen a tzw. derma rollerem w domowych warunkach polega na tym, że drugie urządzenie powoduje niekontrolowane uszkodzenia skóry. Igły derma rollera wchodzą w skórę pod kątem, podczas przemieszczania urządzenia po skórze powodują powstanie nierównych kanalików, podczas gdy Dermapen to specjalistyczny przyrząd do mezoterapii. Jeżeli używany przez certyfikowanego lekarza lub uprawniony personel medyczny, zabieg ten jest całkowicie bezpieczny oraz gwarantuje optymalne działanie substancji odżywczych zastosowanych w preparacie do mezoterapii (zabiegu osoczem PRP oczywiście nie wykonamy samodzielnie w domowym zaciszu). Witaminy, substancje odżywcze lub preparat osocza wprowadzane są pod skórę niezwykle precyzyjnie, nie powodując dodatkowych, zbędnych uszkodzeń tkanki.

Źródła

  1. Dla pacjentek z okolic Wrocławia i województwa dolnośląskiego polecamy zabiegi Dermapen z osoczem bogatopłytkowym: http://www.nowaestetyka.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/dermapen/
  2. Dermapen® – mezoterapia z gwarancją skuteczności – mestetyczna.pl
Powiązane artykuły: