Naturalny lifting skóry

Potrzeba poprawienia swojej urody sięga niepamiętnych czasów, a ilość sposobów na dokonanie tego jest ogromna. Poprawiać możemy praktycznie wszystko, ograniczeniem często są wyłącznie pieniądze lub ewentualne przeciwwskazania lekarza. Do wyboru są liftingi chirurgiczne i niechirurgiczne, a w tej drugiej kategorii ciekawostką stał się lifting wampirzy. Choć nazwa jest nieco przerażająca, lifting wampirzy polega na pobraniu krwi pacjentki, a następnie wstrzyknięciu jej, a dokładniej pisząc osocza bogatopłytkowego, w zmarszczki na twarzy. Osocze bogatopłytkowe (Plateled Rich Plasma) jest preparatem pochodnym od krwi, który pozyskuje się bezpośrednio od pacjentki, więc nie ma mowy o odrzuceniu go przez organizm.

wyodrębnienie osocza bogatopłytkowego z krwi własnej pacjenta

źródło: https://stemcells21.com/oldwebsite/platelet-rich-plasma/

Przebieg takiego procesu jest następujący: lekarz pobiera niewielką ilość krwi, nie więcej niż 8 ml, krew ta poddawana jest swoistemu wirowaniu, podczas którego dzieli się na krwinki czerwone i białe. Do tych drugich dodawany jest chlorek wapnia lub trombina. Taki roztwór wprowadzany jest metodą mezoterapii lub wolumetrycznie, czyli wzdłuż powstałych zmarszczek. Zabieg ten w swej naturze podobny jest do gojenia się rany – pojawiają się białe krwinki, które namnażając się zamykają ranę i odbudowują naczynia krwionośne, czyli w tym przypadku wypełniają zmarszczki.

Czytaj również: Wampirzy lifting – wszystko co musisz wiedzieć o zabiegu osoczem bogatopłytkowym

Efektem liftingu wampirzego jest znaczna poprawa ukrwienia skóry w miejscu terapii, uelastycznienie jej i poprawa wyglądu, wygładzenie zmarszczek, a także akceleracja gojenia się ran po przebytych zabiegach chirurgii estetycznej. Efekty te utrzymują się nawet do sześciu miesięcy bez potrzeby jakichkolwiek poprawek czy dokonywania innych zabiegów upiększających.

Zabieg ten posiada jednak przeciwwskazania, do których należą – poza dodatkowymi, wskazanymi przez lekarza – między innymi: ciąża, choroba nowotworowa, choroby krwi, okres karmienia piersią czy też okres przyjmowania środków nazywanych antykoagulantami. Za każdym razem należy skonsultować się z lekarzem przed podjęciem terapii. Zapraszamy do zapoznania się z innym rzetelnym artykułem na temat przebiegu samego zabiegu z udziałem osocza bogatopłytkowego: http://dentao.pl/osocze-bogatoplytkowe-skuteczna-rewitalizacja-skory/

Powiązane artykuły: