Modelowanie twarzy za pomocą kwasu hialuronowego – jak odzyskać kobiece kontury twarzy?

Wolumetria kwasem hialuronowym przywraca twarzy utraconą objętość, młody i wypoczęty wygląd. Z wiekiem, naturalnym procesem jest zmiana rysów twarzy ze względu na utratę podskórnej tkanki tłuszczowej, której ubywa wraz z wiekiem. Twarz traci objętość, skóra jest coraz bardziej obwisła, pojawiają się fałdy i zmarszczki. Dochodzi do opadnięcia kącików oczu i kącików ust, pojawia się efekt marionetki, gdzie skóra podbródka poddaje się grawitacji i opada. Lifting wolumetryczny pozwala przywrócić napięcie skóry i dodać objętości, wymodelować kości policzkowe i nadać kształtny owal twarzy. Szczególnie w rejonach twarzy gdzie występuje niewiele tkanki tłuszczowej, np. w rejonie kości policzkowych. 

Efekty liftingu wolumetrycznego kwasem hialuronowym widać natychmiast po wstrzyknięciu preparatu. Finalne efekty wolumetrii widoczne są jednak po około 2-3 tygodniach. Oprócz kwasu hialuronowego, modelowanie owalu twarzy wykonuje się również za pomocą hydroksyapatytu wapnia. Jak długo utrzymują się efekty? Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. W przypadku kwasu hialuronowego, efekty liftingu wolumetrycznego utrzymują się do 16 miesięcy. W kolejnych zabiegach wolumetrii stosuje się znacznie mniej preparatu. Nie ma przeciwwskazań do powtórzenia wolumetrii jak tylko okaże się, że pierwotny efekt wypełnienia zaczyna ustępować. Kwas hialuronowy jest naturalnie wydalany z organizmu. Po podaniu kwasu hialuronowego pacjent nie musi przechodzić rekonwalescencji – może od razu powrócić do codziennych czynności. Przez kilka dni po zabiegu należy jednak unikać wszelkich innych zabiegów medycyny estetycznej w obrębie twarzy. Należy dokonać wszelkich starań by jak najmniej dotykać twarzy, zawsze przed aplikacją kremu dokładnie umyć ręce. Demakijaż najlepiej wykonać bezzapachowym płynem micelarnym – celem jest uniknięcie ewentualnych podrażnień i alergii. 

Szeroko stosowany w wolumetrii kwas hialuronowy odpowiada za utrzymanie poprawnego nawilżenia skóry – pomaga zatrzymać wodę w komórkach skóry. Wypełniacze, oprócz nadania objętości, wygładzają skórę, poprawiają jej napięcie i pomagają spłycić zmarszczki mimiczne. Wolumetria podnosi skórę, poprawia kontur i rysy twarzy. Kwas hialuronowy stosować można również w korekcji garbu nosa, usuwania zmarszczek i wypełniania doliny łęz (bruzd nosowo-wargowych). Zabiegi wypełniania można przeprowadzać u osób młodych, jeszcze przed 30 rokiem życia. Wskazaniem jednak w takich przypadkach będą problemy takie jak krzywizny nosa lub wypełnienia bruzd np. po bliznach potrądzikowych. Typowych zabiegów wolumetrii nie wykonuje się jednak przed 30 rokiem życia – ponieważ zwyczajnie nie ma takiej potrzeby. 

Wskazania do liftingu wolumetrycznego: 

 • zapadnięte policzki
 • korekta zmarszczek mimicznych
 • utrata objętości i owalu twarzy
 • uwypuklenia na brodzie, dłoniach i w okolicach skroni 
 • bruzdy nosowo-wargowe (dolina łez)
 • linie marionetek
 • podnoszenie kącików ust
 • wypełnianie zmarszczek wokół oczu i na czole
 • pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny
Powiązane artykuły:
  None Found