Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym – lifting wolumetryczny

wolumetria kwasem hialuronowym

W zabiegach wolumetrii najczęściej wykorzystuje się preparaty zawierające kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w komórkach, dlatego też ryzyko pojawienia się alergii w skutek wstrzyknięcia kwasu hialuronowego niemal nie istnieje. Kwas hialuronowy posiada zdolność wiązania i zatrzymywania cząsteczek wody w komórkach skóry. Dlatego też efektem modelowania twarzy kwasem hialuronowym jest lepsze nawilżenie i napięcie skóry. Dzięki zwiększeniu objętości po iniekcji można wymodelować rejony twarzy, które wymagają wypełnienia. Jaki środek wykorzystać w zabiegu wolumetrii decyduje lekarz medycyny estetycznej podczas pierwszej konsultacji.

Wolumetria – na czym polega?

Wolumetria to zabieg medycyny estetycznej, którego celem jest korekta owalu twarzy i kształtu kości policzkowych. Opadanie skóry i zmiany w kształcie twarzy to ewidentny znak upływającego czasu. Dlatego też korekta asymetrii i odmłodzenie twarzy kwasem hialuronowym to skuteczny sposób na ukrycie efektów starzenia i poprawę własnej samooceny.

Wolumetria twarzy ma za zadanie przywrócić młodzieńczy wygląd twarzy. Wypełniacze zastępują utraconą objętość tkanek, wyostrzają kości policzkowe i wypełniają bruzdy tzw. doliny łez. Wolumetria polega na iniekcjach wypełniaczy lub kwasu hialuronowego w rejonie twarzy objętym zabiegiem. Na jakie obszary twarzy można stosować wolumetrię?

  • wolumetria nosa
  • wolumetria kości policzkowych
  • wolumetria ust
  • wolumetria na policzki
  • wolumetria brody

Lifting wolumetryczny to zabieg popularny wśród zarówno kobiet jak i mężczyzn po 40. roku życia, kiedy zmiany spowodowane starzeniem stają się bardziej widoczne, a płytkie zmarszczki stają się statycznymi bruzdami, które widoczne są na twarzy nawet jeżeli jest ona nieruchoma.

Czy wolumetria boli?

Iniekcje kwasu hialuronowego na skórę twarzy wykonuje się za pomocą bardzo cienkiej igły insulinowej, dlatego też wolumetria jest praktycznie bezbolesna. Przed zabiegiem możliwe jest nałożenie kremu znieczulającego.

Efekty wolumetrii

  • poprawa kształtu brody i podbródka
  • zaznaczenie wystających kości policzkowych
  • wypełnienie doliny łez

Efekty wolumetrii utrzymuje się przez kilkanaście miesięcy, wtedy zabieg można powtórzyć. Kwas hialuronowy stopniowo zostaje naturalnie wydalony z organizmu. Wolumetria twarzy nie tylko wpływa na poprawę owalu twarzy, ale również regeneruje tkanki i zwiększa napięcie skóry. Możliwe jest również modelowanie twarzy za pomocą własnego tłuszczu pacjenta – efekt jest wtedy dłuższy niż w przypadku kwasu hialuronowego.

Czytaj również: Naturalny niechirurgiczny lifting skóry twarzy

Powiązane artykuły: