Modelowanie i powiększanie ust w gabinecie medycyny estetycznej

powiększanie i modelowanie ust

Bycie piękną jest marzeniem kobiet w każdym wieku. Przykładne dbanie o wygląd i stan skóry przekłada się na lepszą kondycję skóry twarzy, wyższą pewność siebie i zadowolenie z życia. Kiedy delikatne zabiegi dermatologiczne i długotrwałe terapie specjalistycznymi kosmetykami pozostają bezskuteczne, nie pozostaje nic innego jak skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Jeżeli chcesz przestać zamartwiać się, jaki oceniają Cię inni, podnieść swoją samoocenę i poczuć się dobrze we własnej skórze, zabiegi modelowania i powiększania ust w gabinecie medycyny estetycznej to terapia, która skutecznie poprawi swoje samopoczucie.

Jakie efekty daje powiększenie ust kwasem hialuronowym?

Wraz z postępującym starzeniem się skóry pojawiają się problemy związane z zanikiem czerwieni oraz konturu ust. Odwodnienie powierzchni ust oznacza nie tylko utratę atrakcyjnego koloru, kąciki ust zaczynają kierować się ku dołowi, tracą na objętości i jędrności. Wymienione niedoskonałości można zniwelować za pomocą zastrzyków z wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego. Celem modelowania i powiększania ust jest poprawa jędrności ust, przywrócenie ponętnej czerwieni, uwydatnienie konturu warg oraz zamaskowanie asymetrii między wąskimi wargami. Powiększenie ust za pomocą kwasu hialuronowego daje naturalne efekt wyraźniejszego zaznaczenia konturu warg i lepszego nawilżenia. Mitem jest natomiast stwierdzenie, że usta można powiększać za pomocą toksyny botulinowej (potocznie preparaty te znane są jako botox).

Zalecenia lekarskie przed zabiegiem powiększenia warg w gabinecie medycyny estetycznej

Na tydzień przed zabiegiem zaleca się zaprzestanie przyjmowania leków wpływających na agregację płytek krwi, farmaceutyków przeciwzapalnych oraz niektórych preparatów ziołowych (po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej). W przeddzień oraz w dniu zabiegu nie należy spożywać alkoholu. Co typowe przy zabiegach modelujących z udziałem wypełniaczy, należy szczególnie unikać znacznych wahań temperatury – zabrania się korzystania z sauny, solarium, nie należy brać również długich kąpieli w gorącej wodzie. Duże wahania termiczne mogą spowodować nierównomierne rozłożenie preparatu – powstanie grudek i efekt daleki od pożądanego. Należy pamiętać, że pomimo bardzo delikatny, zabieg powiększenia ust to zastrzyki wypełniacza, które przebijają barierę skórną – należy więc zachować higienę miejsc iniekcji (zaleca się zrezygnowanie z makijażu oraz nie dotykanie warg nieumytymi rękoma).

Może Cię zainteresować: Czy kwas hialuronowy jest naprawdę bezpieczny? Powikłania po powiększaniu ust kwasem

Powiązane artykuły: