Mity na temat usuwania zmarszczek Botoxem

Pierwsze zmarszczki mimiczne na skórze twarzy - zdjęcie kobiety

#1 Botox stosuje się do wypełniania ust

Toksyna botlinowa, potocznie znana jako botox, nie służy do wypełniania tkanek, bowiem nie należy do grupy wypełniaczy. Zabieg powiększania ust i modelowania konturów ust przeprowadza się przez wstrzyknięcie wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego.

Hialuron to substancja, którą naturalnie znajdziemy w ludzkim organizmie, jednak jej utrata zwiększa się wraz z wiekiem, a organizm nie jest w stanie wyprodukować tyle nowego kwasu hialuronowego, aby nadrobić jego utratę. Hialuron posiada silne właściwości retencji wody, dlatego odpowiada za elastyczność, jędrność i gęstość młodej skóry.

#2 Botox trwale usuwa zmarszczki

Faktem jest, że zastrzyki botoksem mają moc wygładzania zmarszczek (ale nie wypełniania, bo botox to nie wypełniacz), jednak efekt jaki dają, nie jest “na zawsze”. Zazwyczaj toksyna utrzymuje się w organizmie do 6 miesięcy, po tym czasie zostaje stopniowo wydalona. Oznacza to, iż proces utraty widocznego efektu wygładzenia zmarszczek trwa – nie jest to coś, co wydarza się nagle.

Stopniowo z tygodnia na tydzień pacjent zauważa, iż odzyskuje pełną władzę poruszania mięśni w miejscu iniekcji, i tym samym, marszczenia skóry tam, gdzie wcześniej nie było to możliwe. Wcześniej porażone mikro nerwy zostają zregenerowane przez organizm, dlatego efekt usunięcia zmarszczek stopniowo ustępuje.

Aby przywrócić efekty wygładzenia skóry, zabieg ostrzykiwania botoksem należy powtórzyć, jednak jeżeli zdecydujesz, że zabieg botoxem jest nie dla Ciebie – możesz zrezygnować i nie decydować się na kolejne iniekcje toksyny.

źródło: http://www.utahfacialplastics.com/non-surgical/botox-in-utah-facial-plastic-surgeon-slc/

#3 Zabiegi botoksem odpowiednie są jedynie dla osób w podeszłym wieku

Nie jest to prawda. Zastrzyki z toksyny botulinowej powszechnie stosuje się jako metoda prewencyjna powstawania zmarszczek (profilaktyka anti-aging). Dlatego też, zastrzyki z botoksu wykonuje się u osób młodych, nawet w wieku 20-25 lat, kiedy na ich twarzach zauważalne są już pierwsze oznaki fotostarzenia skóry w postaci niewielkich, płytkich zmarszczek mimicznych. Wczesne zastosowanie botoksu zastrzymuje proces utrwalania płytkich zmarszczek i skutecznie zapobiega powstawaniu nowych – dlatego też wiek 25-30 to dobry moment na pierwsze zabiegi profilaktyki antystarzeniowej – zachowaj promienny i młody wygląd skóry na twarzy na dłużej!

Czytaj również: Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej, które wykonać można jesienią

#4 Botox zmienia rysy twarzy

Kolejnym mitem jest stwierdzenie, że zastrzyki z toksyny botulinowej mogą powodować zmiany rysów twarzy, sprawiając, że otoczenie, rodzina, współpracownicy mogą stwierdzić, że nasza twarzy “wygląda inaczej”. Nie ma nic bardziej mylnego. Kluczem do skutecznego zabiegu botoksem jest zachowanie umiaru i proporcji twarzy.

Doświadczony lekarz medycyny estetycznej obserwuje naszą naturalną mimikę i precyzyjnie podaje toksynę domięśniowo, wygładzając zmarszczki tam, gdzie jest to faktycznie potrzebne – nic na siłę lub ponad normę.

Specjalista medycyny estetycznej zarekomenduje takie obszary wstrzyknięcia botoksu, alby zachować proporcje w działaniu substancji – wygładza się zmarszczki równomiernie na całej powierzchni twarzy, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, bez sztucznego “wyprasowania” skóry na czole, podczas gdy uwidocznione są nasze zmarszczki palacza.

Więcej ogólnych informacji na temat pochodzenia botoxu i zastosowań jadu kiełbasianego znajdziesz tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jad_kiełbasiany

Powiązane artykuły: