Wampirzy lifting – wszystko co musisz wiedzieć o zabiegu osoczem bogatopłytkowym

wampirzy lifting osczem

Wieczna młodość była obiektem pożądania od zarania dziejów. Jak się okazuje, eliksir płynął cały czas w naszych żyłach. Jest nim osocze bogatopłytkowe, zawierające jedne z najsilniejszych aktywatorów komórek, jakie występują w naszym organizmie. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym rozwiązuje problem utraconych wraz z wiekiem włókien kolagenu oraz elastyny, dając twojej skórze silny bodziec, niezbędny do jej odnowy.

Na czym polega zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Niezbędne do wzrostu komórek skóry substancje znajdują się w naszej krwi, a dokładniej – w płytkach krwi. To one uczestniczą w procesach gojenia się ran, wydzielając do otoczenia czynniki krzepliwości oraz najważniejsze dla nas – aktywatory komórek. W ten sposób zostają pobudzone m. in. komórki ściany naczyń krwionośnych oraz fibrocyty tkanki łącznej. Dzięki nowopowstałym naczyniom krwionośnym skóra staje się lepiej odżywiona, a przez to zdrowsza i atrakcyjniejsza. Dodatkowo zwiększa się produkcja kolagenu, który pochłania wodę i uwypukla mniejsze zmarszczki, odmładzając skórę o kilka lat.

Ze względu na to, że do mezoterapii igłowej zostaje wykorzystane nasze własne osocze, zabieg jest całkowicie bezpieczny, a ponieważ eliminujemy problem uczuleń na składniki preparatu, lista przeciwskazań znacząco maleje.

Czytaj również: Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym i botulina – przebieg zabiegów

Jak wygląda zabieg osoczem?

Celem dokładniejszego zapoznania się ze szczegółami terapii zapraszamy na konsultację lekarską do naszego gabinetu medycyny estetycznej.

Przed każdym nowym zabiegiem przeprowadzany zostaje wywiad lekarza z pacjentem, celem zebrania niezbędnych dla optymalnego leczenia informacji. Następnie od pacjenta zostaje pobrana i odwirowana, celem uzyskania cennego osocza. Na skórę zostaje nałożony krem znieczulający, aby zapewnić jak największy komfort podczas zabiegu. Po 20 minutach znieczulenie zaczyna działać, więc można przystąpić do mezoterapii. Przygotowane osocze zostaje podane przy pomocy mikroigły bezpośrednio do wymagających leczenia miejsc na zasadzie iniekcji podskórnych. Całość zabiegu trwa ok. 30 min. Po zabiegu nie ma żadnych przeciwskazań do powrotu do codziennych aktywności. Efekt fotoodmłodzenia uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji i zazwyczaj utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy.

Więcej informacji o mezoterapii osoczem bogatopłytkowym PRP twarzy i dekoltu znajdziesz na stronie Nowa Estetyka – osocze bogatopłytkowe we Wrocławiu – Nowa Estetyka Gabinet Medycyny Estetycznej, ul. Strzegomska 42F/1U, 53-611 Wrocław

Powiązane artykuły: