Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym i botulina – przebieg zabiegów

Medycyna estetyczna z każdym rokiem robi coraz większe postępy. W dzisiejszych czasach mamy możliwość skorzystania z szeregu zabiegów upiększających. Jednym z nich jest tzw. wampirzy lifting, czyli mezoterapia osoczem bogatopłytkowym.

Na czym polega leczenie osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym to nic innego jak pobranie niewielkiej ilości krwi z ciała pacjenta, jej odpowiednie zmodyfikowanie i ponowne wstrzyknięcie. Rezultatem takiego działania jest znaczne odmłodzenie skóry twarzy czy szyi. Metoda ta jest również skuteczna miejscowo, stąd stosuje się osocze bogatopłytkowe na blizny potrądzikowe lub rozstępy.

Zabieg osoczem: bezpieczeństwo i koszt

Mezoterapia osoczem pozostaje zabiegiem zupełnie bezpiecznym. Istnieją co prawda pewne przeciwwskazania (nie powinny go stosować na przykład kobiety w ciąży), jednak jeśli nas nie dotyczą, to tzw. osocze bogatopłytkowe nie wiąże się z jakimkolwiek ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej. Przyczyna jest bardzo prosta – nie wprowadzamy do naszego organizmu jakiejkolwiek obcej substancji, a jedynie własną krew, pobraną wcześniej od nas samych.

Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej obecne jest już od pewnego czasu i koszt zabiegu związanego z jego wykorzystaniem nie jest ekstremalnie wysoki. Należy jednak pamiętać, że to wciąż metoda bardzo nowoczesna, a skorzystanie z niej oznacza wydatek co najmniej kilkuset złotych.

Jak długo trwa zabieg podania osocza?

Zabieg mezoterapii (określanej często jako wampirzy lifting) jest nie tylko bezbolesny, ale i wykonywany stosunkowo szybko. Zazwyczaj czas trwania całej procedury nie przekracza kilkudziesięciu minut.

Jak przebiega zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Mezoterapia skóry głowy

Leczenie wypadania włosów osoczem bogatopłytkowym stanowi jeden z głównych celów wykonywania takiego zabiegu. Standardowa mezoterapia igłowa sprowadza się do wstrzyknięcia zmodyfikowanej krwi w rejonie szyi lub twarzy. W przypadku, gdy chcemy wykorzystać osocze bogatopłytkowe na skórę głowy, powinniśmy wstrzyknąć je właśnie tam. Dzięki temu ograniczymy łysienie, a nasze włosy staną się znacznie gęstsze.

Wypełnianie zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej

Od dziesięcioleci jednym z podstawowych problemów, z jakich rozwiązywania słynie medycyna estetyczna pozostaje usuwanie zmarszczek. Możemy wyróżnić co najmniej kilka skutecznych metod walki z tą oznaką starzenia, m.in. botox.

Botoks, czyli toksyna botulinowa to substancja, której wstrzyknięcie powoduje rozluźnienie mięśni, co z kolei zapobiega niepożądanemu marszczeniu się skóry. Nietrudno więc zgadnąć, iż posiada on ogromne zastosowanie w obrębie medycyny estetycznej. Wypełnianie zmarszczek botoksem stanowi podstawowy zabieg w ofertach wielu klinik i pozwala skutecznie odmłodzić wygląd naszej twarzy.

Wypełnienie zmarszczek na czole toksyną botulinową – przebieg terapii 

Czy botox jest bezpieczny?

Choć prawidłowo przeprowadzony zabieg wstrzyknięcia botoksu nie wiąże się z ryzykiem powikłań zdrowotnych, warto być świadomym niektórych zagrożeń czyhających na potencjalnych pacjentów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na przeciwwskazania. Osoby, u których występują niektóre schorzenia absolutnie nie powinny sięgać po botoks. Drugą kwestię stanowi profesjonalizm i umiejętności lekarza, jaki podejmuje się przeprowadzenia zabiegu. Tylko i wyłącznie dyplomowany specjalista jest bowiem w stanie zapewnić stuprocentową gwarancję zadowolenia i bezpieczeństwa.

Ostatnią sprawą, jakiej z pewnością nie wolno lekceważyć jest nasze własne podejście do zabiegu. Niezależnie od tego, czy stosujemy botox na opadające powieki czy kurze łapki, zawsze powinniśmy przestrzegać zaleceń lekarza – szczególnie dotyczące kilku najważniejszych godzin po zabiegu.

Botox – po jakim czasie widać efekty?

Wiele pacjentek klinik estetycznych zastanawia się, czy botox działa od razu. Odpowiedź na to pytanie pozostaje negatywna, ponieważ pierwsze efekty przychodzą zazwyczaj po kilku dniach od wykonania zabiegu. Nie należy zatem przedwcześnie przejmować się ich brakiem.

Botox – zalecenia po zabiegu

W przypadku wykonywania wstrzyknięcia toksyny w jakiejkolwiek profesjonalnej klinice, każda pacjentka lub pacjent zawsze otrzyma informacje o tym, czego nie wolno robić po zabiegu botox. Zalecenia po botoksie obejmują między innymi kategoryczny zakaz wykonywania intensywnej aktywności fizycznej przez kolejne kilka godzin.

Czytaj więcej: Mity na temat zastrzyków botoksem

Powiązane artykuły: