Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową

botox na nadpotliwość

W ostatnim czasie bardzo dużo osób ma problemy z nadpotliwością. Często zdarza się, iż pomimo stosowania różnego rodzaju antyperspirantów wciąż się bardzo obficie pocimy. Jest to krępujący problem, z którym wiele osób nie potrafi sobie poradzić. Zatem jak wyleczyć nadpotliwość?

Co powoduje nadpotliwość?

Bardzo wiele osób często zastanawia się, co tak naprawdę powoduje nadpotliwość. Warto wiedzieć, iż za taki stan rzeczy odpowiedzialnych może być wiele chorób, na które chorujemy. Jeżeli od jakiegoś czasu walczymy z nadpotliwością, powinniśmy zastanowić się, czy przykładowo nie mamy nadczynności tarczycy lub też cukrzycy. Często do nadpotliwości może przyczynić się także infekcja z wysoką gorączką lub też po prostu stres. Możemy mieć także problemy hormonalne. Z tego powodu, jeżeli wyeliminowaliśmy wspomniane choroby, pozostaje nam działać.

Czytaj również: 5 faktów na temat botoksu, o których nie miałaś pojęcia

Przebieg zabiegu usuwania nadpotliwości z wykorzystaniem botoksu

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową

Często zdarza się, iż leczenie nadpotliwości zwykłymi środkami nie przynosi rezultatu. Dlatego w takiej sytuacji warto zastosować botox. Dostępne są między innymi zastrzyki na nadpotliwość z tej substancji, która jeszcze do tej pory była wykorzystywana tylko i wyłącznie do wypełniania zmarszczek. Leczenie nadpotliwości Botoxem jest proste i praktycznie bezbolesne. Taki botoks na nadpotliwość po prostu wstrzykuje się w odpowiedniej miejsca, gdzie znajduje się najwięcej gruczołów potu. Tym samym jego wydzielanie się zmniejsza, a my możemy czuć się komfortowo. Najczęściej przeprowadzane jest leczenie nadpotliwości pach oraz leczenie nadpotliwości dłoni toksyną botulinową.

Czytaj więcej: Mity na temat botoksu (toksyny botulinowej)

Warto pamiętać, iż wraz z rozwojem nowych technologii powstało także wiele innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym można leczyć wiele dolegliwości, które do tej pory nie były leczone. Tak jest przykładowo z nadpotliwością, którą w wielu przypadkach można powstrzymać za pomocą botoksu. Przez wielu osób botoks kojarzony jest głównie jako substancja chemiczna, za pomocą której możliwe jest między innymi wypełnienie zmarszczek. Jednak nie powinniśmy zapominać także o tym, że to właśnie ta substancja może być pomocna przy wielu innych dolegliwościach.

Powiązane artykuły: