Bezoperacyjne zamykanie naczynek i leczenie żylaków

Laserowe zamykanie popękanych naczynek

Tak zwane “pajączki” to bardzo cienkie, drobne pojedyncze popękane naczynka i pojedyncze żylaki widoczne na skórze kończyn dolnych, w miejscach zmian dermatologicznych lub na delikatnej skórze twarzy – najczęściej popękane naczynka tworzą się na płatkach nosa. W zależność od rodzaju krwi (żylna lub tętnicza), odcień sieci popękanych naczynek krwionośnych to ciemnoczerwony lub czasami przechodzący w sino-fioletowy. Najczęściej przyczyną zaostrzania się problemu popękanych naczynek są nagłe zmiany temperatury oraz długotrwałe przebywanie na zimnie – tak więc popękane naczynka najbardziej widoczne są zimą, kiedy skóra podatna jest na działanie wysokiej temperatury ogrzewania wewnątrz, ale przenikliwe zimno i przeszywający wiatr tylko zaostrzają problem. W przypadku zidentyfikowanego przewlekłego problemu popękanych naczynek zaleca się unikanie łaźni parowych (sauna) oraz stosowanie tłustych kremów zabezpieczających w trakcie ujemnych temperatur.

Laserowe usuwanie naczynek – przebieg zabiegu

Laser uważany jest za efektywny i niezwykle skuteczny sposób usuwanie zmian naczyniowych. Zamykanie popękanych naczynek zawsze wykonywane być powinno przez wykwalifikowany personel gabinetu medycyny estetycznej.

Energia emitowana przez urządzenie lasera pochłaniana jest przez hemoglobinę w krwi w poszerzonych naczyniach krwionośnych. Energia cieplna z lasera powoduje uszkodzenie wewnętrznej ścianki naczynia krwionośnego, powodując zasklepienie światła żyły. W następnej kolejności dochodzi do zasklepienia poszerzonego naczynia krwionośnego. Popękane naczynka zostają naturalnie wchłonięte do ciała i przestają być widoczne pod powierzchnią skóry. Efekty laserowego zamykania naczynek na twarzy i nogach widoczne są po kilku zabiegach. Długość trwania leczenia i ilość zabiegów laserem ustalana jest indywidualnie przez specjalistę medycyny estetycznej. Laserowo zamykań można także popękane naczynka i drobne żylaki nóg.

Poniżej znajdziesz nagranie youtube z zabiegu laserowego usuwania popękanych naczynek

Zabiegi kosmetyczne za pomocą lasera to nie tylko zamykanie popękanych naczynek, ale także laserowe usuwanie tatuażu, trwałe usuwanie owłosienia (epilacja laserowa), laserowe usuwanie znamion i blizn, także potrądzikowych oraz redukcja cellulitu po ciąży.

Powiązane artykuły:
    None Found