Laserowe usuwanie zmarszczek – wskazania, efekty i skutki uboczne

Wraz z upływem czasu, na twarzy pojawia się więcej głębokich zmarszczek, przebarwień czy problemów z pigmentacją, wiele pacjentów boryka się również z problemem blizn potrądzikowych i widocznych popękanych naczynek. Kompleksowym rozwiązaniem, adresującym wszystkie z tych trzech problemów, są zabiegi laserowego odmładzania skóry. Laser skutecznie spłaca zmarszczki mimiczne na czole, redukuje blizny potrądzikowe i cofa widoczne oznaki starzenia. Laser stosować można również jako metodę odmładzania dłoni i dekoltu. 

Laserowe usuwanie zmarszczek pod oczami

Ze względu na specyficzną budowę tkanek podskórnych pod oczami, ta strefa narażona jest szczególnie na przedwczesne oznaki starzenia. Pod oczami warstwa poduszeczek tłuszczowych jest znacznie cieńsza i naturalnie gorzej ukrwiona, dlatego też tak wiele osób skarży się na często występujące opuchnięcia dolnej powieki, szczególnie rano po przebudzeniu. Takie “wybrakowanie” tkanki tłuszczowej sprawia, że brakuje naturalnego czynnika wypychającego skórę na zewnątrz, nadającego jej objętości. Dlatego też zmarszczki mimiczne pod oczami często pojawiają się w młodym wieku. 

Laserowe usuwanie zmarszczek – wskazania

Zabieg laserem na zmarszczki mimiczne może obejmować wiele rejonów twarzy. Celem może być ogólne odmłodzenie twarzy lub likwidacja zmarszczek w konkretnych miejscach na twarzy, takich jak: zmarszczki pod oczami i wokół oczu (kurze łapki), lwia zmarszczka, zmarszczki palacza i zmarszczki wokół ust, zmarszczki na czole. Laser frakcyjny stosuje się również do odmładzania skóry szyi, dekoltu i dłoni. 

Laserowe usuwanie zmarszczek – kiedy najlepiej rozpocząć leczenie? 

Działanie laserem frakcyjnym narusza naturalną strukturę skóry, po takim zabiegu szczególnie ważna będzie odpowiednia ochrona przed promieniowaniem UV – należy stosować kremy ochronne z wysokim filtrem, min. 50SPF lub wyższe. Zazwyczaj serię laseroterapii na nieosłonięte rejony ciała, których zakrycie szczególnie latem może być kłopotliwe, takie jak twarz, dekolt i dłonie, najlepiej rozpocząć jeszcze na jesień/zimę. W większości przypadków daje to wystarczająco dużo czasu wykonanie odpowiedniej serii zabiegów i wygojenie skóry przed rozpoczęciem lata. Pory roku nie należy traktować jako bezpośredniego przeciwwskazania do zabiegu – w zimowych miesiącach zapewnienie właściwej ochrony przed promieniowaniem słonecznym jest po prostu łatwiejsze. Laseroterapii nie wykonuje się również na świeżo opalonej skórze. 

Laser na twarz – ile zabiegów? 

Fantastyczne efekty działania lasera frakcyjnego osiągamy już po serii 3-4 zabiegów. Liczba zabiegów wzrasta w przypadku zaawansowanych problemów opornych na działanie lasera, takich jak głębokie bruzdy potrądzikowe. Dowiedz się, dlaczego usuwanie blizn potrądzikowych jest takie trudne.

Laser na twarz – czy to boli? 

Zabiegi laserem na wrażliwą skórę twarzy nie należą do najprzyjemniejszych. Zastosowanie żelu z anestetykiem przed zabiegiem znacznie obniża odczuwany ból, jednak w większości przypadków pacjent i tak odczuwa dyskomfort przy każdym kolejnym strzale wiązki lasera. Nowoczesne głowicy lasera wykorzystują dodatkowo system chłodzenia skóry, czyniąc zabieg bardziej znośnym. 

Powiązane artykuły:
    None Found