Laserowe usuwanie przebarwień skórnych

laserowa redukcja przebarwień na twarzy

Redukcja zmian pigmentowych przy użyciu lasera polega na ingerencji wiązki lasera, która dociera do komórek, w których znajduje się barwnik będący przedmiotem problemu. W niektórych przypadkach, by osiągnąć zadowalające wyniki redukcji plam, potrzeba kilku sesji laserem w klinice medycyny estetycznej lub pod okiem specjalisty dermatologa.

Jakie są przeciwwskazania do laserowego usuwania przebarwień?

Nie jest możliwe zastosowanie laserowej metody redukcji przebarwień skórnych u osób, u których zdiagnozowano bielactwo, przewlekłe schorzenia skórne takie jak łuszczyca i dermatoza. Przeciwwskazaniem do laserowego usuwania zmian pigmentacyjnych jest także ciąża i czas karmienia piersią (tak jak w przypadku innych zabiegów laserem frakcyjnym CO2 lub VPL, IPL). Biorąc pod uwagę, iż działanie lasera polega na rozbijaniu ciemnego barwnika zawartego w skórze, zabieg laserem nie zagwarantuje dobrych wyników jeżeli wykonany zostanie na świeżo opalonej skórze. O skuteczności decyduje również odcień karnacji pacjenta – jednakże w tym przypadku na zadowolenie pod zabiegu wpływa rodzaj wybranego lasera medycznego. Nie wykonuje się zabiegów laserem na skórze podrażnionej – np. po depilacji, kiedy usunięte zostały włosy wraz z mieszkami.

Czytaj również: Zabiegi laserowe – fotoodmładzanie, usuwanie przebarwień i zamykanie naczynek

Jak przygotować się do zabiegu usuwania przebawień?

Podczas konsultacji lekarskiej należy poinformować lekarza med. estetycznej o przyjmowanych środkach farmakologicznych. Jak już wspomniano, przed zabiegami laserem unikamy słońca i solarium, na sam zabieg stawiamy się bez wcześniejszej depilacji miejsca, w którym występują plamy skórne. Na tydzień przed zabiegiem odstawiamy kuracje peelingujące i rezygnujemy z depilacji. Lekarz medycyny estetycznej poinformuje również o zakazie stosowania wybranych leków i ziół na 7 dni przed umówioną wizytą – należą do nich dziurawiec, herbatki odchudzające, zioła światłouczulające i retinoidy.

Czytaj także: Do jakiego typu zabiegów w medycynie estetycznej może być wykorzystywany laser?

Cena laserowego usuwania przebarwień na twarzy

Koszt laserowego usuwania przebarwień twarzy w dużej mierze zależy od tego jak rozległe są zmiany pigmentowe. Ceny laseroterapii w gabinecie medycyny estetycznej zaczynają się już od 100-200 zł.

Powiązane artykuły: