Laserowe obkurczanie pochwy w gabinecie medycyny estetycznej

laserowa korekta luźnej pochwy

Bezinwazyjny zabieg laserowej korekty pochwy to nieoperacyjny zabieg, który nie wymaga długiej rekonwalescencji, w przeciwieństwie do zabiegów chirurgii plastycznej. Obecnie proponuje się wiele innych sposobów umożliwiających poprawę funkcjonalności narządów rodnych kobiety, jednak takie metody jak ćwiczenia mięśni kegla nie dają takiego efektu poprawienia elastyczności i obkurczenia pochwy jak zabieg ginekologii estetycznej.

Laser uznaje się za najskuteczniejszą formę poprawy elastyczności pochwy dla kobiet po porodzie metodą naturalną. Okres ciąży i fakt wydania na świat potomstwa to dla kobiety czas obkupiony wieloma wyrzeczeniami i wymaga wiele poświęceń – ciało kobiet przechodzi przez wiele zmian, które mogą decydować o tym, że po ciąży nie czuje się ona w pełni usatysfakcjonowana swoim wyglądem oraz nie może cieszyć się życiem seksualnym tak jak do tej pory.

Przebieg zabiegu laserowego obkurczania pochwy

Podczas laserowej korekty pochwy ma miejsce podgrzanie rzez energię wiązki lasera włókien kolagenowych – stają się one krótsze i grubieją, powodując zmniejszenie rozciągnięcia tkanki. Działanie lasera u wejścia do pochwy powoduje także remodeling kolagenu i neokolagenozę. Efektem jest redukcja rozluźnienia pochwy i wiotkości tkanki.

Laser w ginekologi estetycznej wykorzystuje się także w zabiegach rewitalizacji warg sromowych (labioplastyka).

Mięśnie pochwy, chociaż niezwykle rozciągliwe, nie pozostają obojętne na ogólne procesy starzenia. Luźność pochwy to problem dotykający nie tylko kobiet w podeszłym wieku, kiedy mięśnie pochwy tracą swoją sprężystość, ale także po porodzie siłami natury – szczególnie, jeżeli noworodek był duży, a sylwetka kobiety drobna. U wielu pacjentek skutkuje to obniżeniem satysfakcji ze współżycia. Oprócz tego, że pochwa staje się ciaśniejsza, fototermiczne działanie lasera daje efekt rewitalizacji i odmłodzenia pochwy. Zabieg laserowego ujędrniania pochwy zazwyczaj zajmuje kilkanaście minut i jest bezbolesny.

Laserowe ujędrnianie pochwy nie wymaga rekonwalescencji – od razu po zakończeniu zabiegu pacjenta może wrócić do domu i zwyczajnych czynności. Pacjentka po zabiegu może normalnie funkcjonować, jednak należy wstrzymać się z uprawianiem stosunku przez okres około 10 dni. Należy unikać dźwigania oraz gorących kąpieli i sauny.

Ogólnie stosowane lasery w ginekologii estetycznej:

Powiązane artykuły:
    None Found