Labioplastyka laserowa – zabieg zmniejszenia warg sromowych

Labioplastyka laserowa to nazwa zabiegu z zakresu ginekologii estetycznej. Polega na zastosowaniu wiązki lasera celem usunięcia przerośniętych tkanek mniejszych warg sromowych. Efektem zabiegu jest poprawa kształtu warg sromowych, korekta ewentualnych asymetrii, szczególnie względem warg sromowych większych w przypadku gdy jedne są dłuższe i bardziej wystające. Chociaż labioplastyka zaliczana jest do zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, to oprócz aspektów wizualnych i estetycznych, czasem służy również leczeniu. Zbyt duże, za długie i przerośnięte wargi sromowe mogą powodować dyskomfort w codzinnym życiu, szczególnie w przypadku obcisłej bielizny, dopasowanych spodni czy w trakcie uprawiania sportów takich jak jazda konna czy jazda na rowerze.

Korekcję warg sromowych zazwyczaj wykonuje się laserem MonaLisa Touch™. Labioplastyka to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Okres rekonwalescencji trwa ok. 30 dni – po tym czasie można wrócić do pełnej aktywności seksualnej. Efeky zabiegu są trwałe. Procedura trwa ok. 40-60 minut, po czym pacjentka może od razu opuścić klinikę.

Czytaj więcej: Labioplastyka. Na czym polega?

Laserowe zmniejszenie warg sromowych – jakie są efekty zabiegu?

Efekty zabiegu korekty warg sromowych za pomocą lasera:
– poprawa wyglądu warg sromowych
– zmiana kształtu warg sromowych
– usunięcie nadmiernych tkanek warg sromowych
– korekta asymetrii względem warg sromowych większych
– poprawa jakości życia seksualnego i satysfakcji poczas zbliżeń, wyższa samoocena
– przywrócenie pierwotnego kształtu i wielkości warg sromowych np. sprzed wielu porodów metodą naturalną
– pobudzenie tkanki do zwiększenia produkcji kolagenu dzięki czemu zwiększa się elastyczność i gęstość skóry w obszarze działania laserem

Przewaga zastosowania laseroterapii zamiast zabiegu operacyjnego skalpelem to przede wszystkim mniejsze ryzyko powstania blizn i mniejsze krwawienie podczas samego zabiegu dzięki koagulacji tkanki. Chociaż finalny efekt zabiegu jedną jak i drugą metodą będzie taki sam. Chirurgicznie można wykonać każdy zabieg korekty warg dromowych, w praktyce jednak metodą skalpela poleca się do zabiegów gdzie nadmiar tkanki do usunięcia jest niewielki, tym samym ryzyko dużego krwawienia nie jest aż tak wysokie.
Zabieg labioplastyki można połączyć z zabiegiem rewitalizacji stref intymnych i obkurczenia pochwy.

Laserowe zmniejszenie warg sromowych – ile kosztuje taki zabieg?

Ile kosztuje taki zabieg? Ceny labioplastyki laserowej w dużych miastach takich jak Wrocław zaczynają się od ok. 3000 – 3500zł.
Zazwyczaj pierwsza wizyta kwalifikacyjna przed zabiegiem jest bezpłatna, lub jej cena odejmowana jest od kwoty za zabieg.
Wizyta kontrolna po zabiegu również może być wliczona w cenę zabiegu.

Powiązane artykuły:
    None Found