Korekta nosa kwasem hialuronowym – czy to działa?

Co prawda możliwe jest modelowanie nosa, w tym jego wyszczuplenie, za pomocą odpowiednio dobranego makijażu, jednak w ten sposób nie ukryjemy zbyt spiczastego nosa lub garbu na nosie. Pomocny może być zabieg niechirurgicznej korekty nosa kwasem hialuronowym. Coraz częściej taki zabieg polecany jest dla pacjentów, którzy obawiają się zabiegu chirurgicznego. Co prawda ten daje stałe efekty, to jednak wymaga dłuższego czasu rekonwalescencji a jego skutki odwrócić może jedynie kolejny zabieg chirurgiczny. Zabiegi plastyki nosa niosą za sobą większe ryzyko, są mniej bezpieczne, a organizm zostaje obciążony znieczuleniem. Kwas hialuronowy wykorzystywany do niechirurgicznej korekty nosa występuje we wszystkich organizmach, przykładowo w mazi stawowej. Dlatego też korekta nosa kwasem hialuronowym to zabieg uznawany za stosunkowo bezpieczny. Na nosie istnieje również mniejsze prawdopodobieństwo przemieszczenia lub zbicia się kwasu w jednym miejscu – tym samym mniejsze ryzyko powikłań – a skutki uboczne po kwasie hialuronowym mogą ujawnić się dopiero kilka tygodni lub nawet miesięcy po zabiegu iniekcji kwasu.

Cena korekty nosa kwasem hialuronowym waha się od 1000 do 1500zł zależnie od miasta i renomy lekarza medycyny estetycznej, który wykonuje zabieg.

Wskazania do niechirurgicznej korekty nosa

– prostowanie nosa bez operacji
– podniesienie koniuszka nosa (w tym przypadku stosuje się botoks)
– korekta kształtu nosa
– możliwe połączenie zabiegu z modelowaniem twarzy, gdzie wykorzystuje się ten sam produkt na bazie kwasu hialuronowego

Jakie osiągnę efekty?

Kolejnym plusem jest to, że kwas hialuronowy działa jak wypełniacz – i efekty modelowania nosa widać od razu po zabiegu. Efekty podania kwasu hialuronowego utrzymują się do 12 miesięcy – chociaż zależy to od zastosowanego produktu. Takiej informacji powinien udzielić lekarz wykonujący zabieg, zanim przystąpi do podania kwasu.

Korekta nosa kwasem – jak wygląda taki zabieg?

Sama procedura podania kwasu metodą iniekcji manualnytch bardzo cienką igłą to kwestia kwadransu do pół godziny. Lekarz wstrzykuje gęsty preparat kwasu hialuronowego, który wypełnia nierówności w pożądanych miejscach. Zabieg korekty nosa kwasem nie wymaga znieczulenia, ale pacjenci obawiający się bólu mogą spokojnie prosić lekarza o zastosowanie żelu znieczulającego na około 30 minut przed rozpoczęciem zabiegu. Wtedy będzie on w pełni bezbolesny.

Pełne efekty widać od razu, jednak możliwe jest dostrzyknięcie kwasu po ok. 2 tygodniach od pierwszego zabiegu i zazwyczaj gabinety medycyny estetycznej oferują taką usługę w ramach ceny zabiegu. Lekarz porówna zdjęcia sprzed podania kwasu z obecnym wyglądem nosa i zdecyduje, czy podanie kolejnej (lub znacznie mniejszej) dawki kwasu hialuronowego przysienie oczekiwany rezultat.

Niekiedy korekta nosa kwasem hialuronowym pozostawia na skórze zasinienia, nos może być również nadwrażliwy na dotyk – takie nieprzyjemne obawy to jednak krótkotrwałe skutki uboczne. Po kilku dniach powinny ustąpić. Nigdy nie powinny być one na tyle uciążliwe, by wyłączyć pacjenta z jakiejkolwiek aktywności i sportu. Dowiedz się więcej na temat powikłań po kwasie hialuronowym.

 

Więcej informacji na temat niechirurgicznej korekty nosa znajdziesz na stronach:

  1. Korekta nosa kwasem hialuronowym – gabinet medycyny estetycznej we Wrocławiu
  2.  Modelowanie nosa kwasem hialuronowym. Na czym polega …www.elle.pl › Uroda

 

Powiązane artykuły:
    None Found