Natychmiastowy efekt gęstej czupryny – niechirurgiczne implanty włosów

niechirurgiczne implanty włosów

Co jeżeli nie możesz pozwolić sobie na zabieg przeszczepienia włosów z okolic niedotkniętych łysieniem?

Sztuczne implanty włosów do komfortowa metoda uzupełniania włosów w przypadku ich nadmiernego wypadania. Systemy takie stosować można zarówno miejscowo (łysienie plackowate), jak i na całej powierzchni owłosionej skóry głowy. Niechirurgiczne implanty włosów sprawdzają się także jeżeli celem zabiegu jest zakrycie braku odrostu nowych włosów w miejscach blizn. Sztuczne implanty włosów wykonane są z biozgodnych materiałów, nie powodują uczuleń. Materiał, z którego wykonane są sztuczne implanty, jest niezwykle odporny na naciąganie, elastyczny, ale jednocześnie odporny na rozciąganie (np. przy szczotkowaniu włosów).

Z początku wymagana jest specjalistyczna pielęgnacja takich włosów, jednak z czasem można je nawet farbować! Po zakończeniu leczenia nie ma przeciwwskazań do uprawiania sportów, chodzenia na solarium czy do sauny. Implanty włosów w żaden sposób nie będą pacjenta ograniczać w codziennych czynnościach. A co najważniejsze – implanty tą są bardzo trwałe i pozostają w skórze przez wiele – nawet do 10 lat!

Gdzie stosować można niechirurgiczne implanty włosów?

  • na całej skórze głowy (łysienie całkowite)
  • łysienie androgenowe u kobiet i mężczyzn
  • w miejscach blizn
  • przerzedzenia włosów

Alternatywa dla tradycyjnych przeszczepów włosów

Niechirurgiczne uzupełnianie włosów nie jest zabiegiem bolesnym, gdyż zazwyczaj stosuje się znieczulenie miejscowe. Na początku leczenia ma miejsce podanie próby implantów – celem sprawdzenia reakcji organizmu. Kiedy pierwsza seria implantów zostaje dobrze przyjęta przez skórę głowy oraz proces gojenia się skóry przebiega bez zarzutu, lekarz medycyny estetycznej zleca dalszą serię zabiegów implantacji.

Czytaj również: Fenomen mezoterapii urządzeniem Dermapen

Podczas II serii wszczepiania włosów możliwe jest zakończenie leczenia – wszczepienie satysfakcjonującej liczby implantów, tak by widocznie zagęścić włosy, zakryć miejsce łysienia, etc. Efekt zagęszczenia włosów jest natychmiastowy. Metoda ta z powodzeniem stosowana jest zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Nie ma ograniczeń, co do wielkości obszaru leczenia – sukcesywnie implanty włosów stosować można na całej skórze głowy.

Nieinwazyjność tej metody oznacza też, że wszelkie reakcje alergiczne są niemal niespotykane. Nowoczesne niechirurgiczne uzupełnianie włosów stosować można wraz z innymi zabiegami, które poprawiają ogólną kondycję włosów – mezoterapią osoczem na skórę głowy, karboksyterapią skóry głowy.

Źródła

  1. Skuteczne metody leczenia łysienia androgenicznego – dietoteczka.pl
  2. Polskie kliniki zajmujące się przeszczepami włosów: https://www.tourmedica.pl/blog/leczenie-lysienia-implantami-wlosow/
Powiązane artykuły:
    None Found