Ginekologia estetyczna – zdrowie intymne i komfort psychiczny

Jak dobrze czuć się we własnym ciele?

Estetyczny wygląd zewnętrzny to już nie tylko dobrana do kształtu twarzy fryzura, schludne ubranie, eleganckie dodatki czy profesjonalny makijaż. W obecnych czasach estetyczny wygląd nabrał znaczenia praktycznie równemu zdrowiu. Zabiegi ginekologii estetycznej dają pacjentkom gabinetów medycyny estetycznej możliwość, by wreszcie pozbyły się kompleksów i czuły się naprawdę dobrze we własnym ciele. Ginekologia estetyczna zajmuje się korektą wrodzonych albo nabytych “defektów” estetycznych stref intymnych, które czasem uniemożliwiają komfortowe funkcjonowanie w codziennych sytuacjach, mogą być również kłopotliwe podczas kontaktów seksualnych lub często prowadzić do infekcji dróg rodnych. Do najpoważniejszych dolegliwości należą nietrzymanie moczu (co wymaga zabiegu laserowego obkurczenia pochwy) i suchość pochwy.

Jak w przypadku każdego zabiegu estetycznego, należy najpierw zastanowić się, czy dany zabieg to faktycznie to, czego potrzebujemy. Konsultacja z ginekologiem plastycznym pozwoli ocenić faktyczną skalę naszego problemu. Niestety pacjentki mają tendencję do samokrytyki i postrzegania tego, co normalne, za defekty estetyczne. Nie wszystkie defekty estetyczne stref intymnych to nieprawidłowości wrodzone. Na zabiegi korekty stref intymnych zgłaszają się kobiety w różnym wieku, z różnymi problemami, począwszy od zbyt dużych warg sromowych, po pacjentki po porodach, skarżące się na blizny po nacięciu krocza czy zbyt luźne mięśnie pochwy, które nie zapewniają im i partnerom satysfakcjonujących doznań podczas zbliżeń.

Nie wszystkie zabiegi ginekologii estetycznej wymagają hospitalizacji i czasu rekonwalescencji, kiedy pacjentka musi pozostać w domu. Obecnie wiele zabiegów, takich jak obkurczanie pochwy czy redukcja asymetrii lub zmniejszenie zbyt obwisłych warg sromowych wykonuje się za pomocą lasera. Zabiegi laserowe nie wymagają asysty anestezjologa, bowiem zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i już po kilku godzinach po zabiegu, o ile nie od razu, pacjenta może opuścić gabinet. Zabiegi ginekologi estetycznej nie tylko poprawiają wygląd stref intymnych, ale również przywracają ich właściwe funkcjonowanie.

Konsultacja przed zabiegiem poprawy wyglądu stref intymnych jest zazwyczaj bezpłatna. Lekarz medycyny estetycznej dobiera odpowiedni zabieg, ocenia, czy możliwe jest wykonanie zabiegu bez wykorzystania skalpela, tak by efekty były satysfakcjonujące, a sama procedura w pełni bezpieczna dla zdrowia kobiety. Zamiast więc polegać na opiniach osób trzecich znalezionych w sieci, najlepiej umówić się na wizytę konsultacyjną z lekarzem ginekologiem.

Więcej informacji znajdziesz na stronach:
https://www.nowaestetyka.pl/zabiegi/ginekologia-estetyczna/

Powiązane artykuły:
    None Found