Fenomen mezoterapii urządzeniem Dermapen

Automatyczne nakłuwanie głowicą Dermapen zwiększa wchłanianie substancji odżywczych, ponieważ dostarczane są one bezpośrednio do wnętrza komórek. Preparaty do mezoterapii igłowej mają działanie odmładzające, przeciwzmarszczkowe. Mezoterapia igłowa skutecznie regeneruje skórę dojrzałą, jak i sprawdza się w przypadku osób młodych. 

Mezoterapia igłowa – urządzenie Dermapen

Ampułki do mezoterapii igłowej zawierają unikalne mieszanki witamin, substancji odżywczych, kwas hialuronowy, kolagen. Zastosowany preparat dopierany jest do potrzeb indywidualnych skóry danego pacjenta. W przypadku mezoterapii na skórę głowy, ampułki poprawiają cyrkulację krwi i stymulują wzrost mieszków włosowych i produkcję nowych włosów – szczególnie w przypadku łysienia androgenowego. Na rynku dostępne są również preparaty przeznaczone do określonych partii twarzy, np. do odnowy delikatnej skóry okolic oczu, lub wypełniania zmarszczek mimicznych wokół ust.

3 zalety mezoterapii Dermapen

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen posiada 3 zdecydowane zalety, które decydują o przewadze tego zabiegu nad własnoręcznymi zabiegami na skórę za pomocą rollera – wykonywanymi w domu. Przede wszystkim, mezoterapia Dermapen nie wymaga zbyt długotrwałej rekonwalescencji po zabiegu. Fakt, skóra będzie zaczerwieniona, lekko podrażniona, ale pacjent nie jest wyłączony z życia codziennego. Po drugie – jest to zabieg zazwyczaj nie powodujący większych dolegliwości bólowych, zarówno w trakcie samej mezoterapii, jak i w trakcie kilku dni po zabiegu, kiedy skóra się regeneruje.

Trzecim powodem przemawiającym za zabiegami mikronakłuwania Dermapen jest fakt, że lekarz medycyny estetycznej wykonujący zabieg ma całkowitą kontrolę nad tym, jak głęboko igły znajdujące się w głowicy Dermapen wnikają w skórę – urządzenie jest oczywiście całkowicie sterylne, zestaw igieł jest jednorazowy, przeznaczony jedynie dla jednego pacjenta. Mówimy o tym w kontekście samodzielnych zabiegów mezoterapii derma rollerem w domu. Urządzenia te powodować mogą niekontrolowanie mikro uszkodzenia skóry, co po zabiegu, może dać efekt zgoła odmienny od pożądanej regeneracji skóry… 

Krem po mezoterapii igłowej

Po prawidłowo przeprowadzonym zabiegu mezoterapii igłowej, zaczerwienienie i delikatne ślady nakłuwania znikają po około 48 godzinach od zabiegu. Po zabiegu igłowego nakłuwania kluczowe jest zapobieganie powstaniu infekcji – dlatego też sprawdzą się kremy antybakteryjne. 

Dermapen – efekty

  • zmarszczki mimiczne zostają spłycone
  • jeżeli Dermapen stosowano na brzuch czy uda, następuje zwężenie rozstępów i wygładzenie cellulitu 
  • spłycenie blizn po trądziku na twarzy, ramionach lub plecach
  • skóra w miejscach blizn przerostowych i oparzeniowych jest stymulowania do produkcji nowego kolagenu
  • Dermapen na skórę głowy pozwala walczyć z problemem nadmiernego wypadania włosów, często jest to metoda stosowania równocześnie w farmakologicznym leczeniu łysienia

Mezoterapia igłowa Dermapen – pielęgnacja po zabiegu

Pielęgnacja skóry po mezoterapii igłowej będzie mieć na celu złagodzenie podrażnienia skóry – efekt ten jest jednak jak najbardziej pożądany – oznacza bowiem, że skóra stymulowana jest do odnowy i regeneracji. Mikro uszkodzenia do zdecydowany sygnał dla komórek, że zmiany chorobowe lub stare komórki wymagają naprawy. Po zakończeniu zabiegu, w gabinecie medycyny estetycznej często możemy liczyć na dodatkowe nałożenie maski łagodzącej (np. z alg). Przynosi ona ukojenie i uglę podrażnionej skórze. Preparat taki jak Panthenol w piance przyda się przez 1-2 dni po zabiegu, aby zminimalizować zaczerwienienia. 

Dowiedz się więcej na temat zabiegów mezoterapii twarzy we Wrocławiu.

Powiązane artykuły: