Epilacja – trwałe laserowe usuwanie niechcianego owłosienia

epilacja laserowa - usuwanie owłosienia

Zabieg epilacji polega na całkowitym usunięciu struktury włosa z naszej skóry. Zapewnia to trwałą utratę owłosienia oraz pożądane przez wielu uwolnienie się od regularnego golenia skóry i narażaniu jej na podrażnienia i urazy.

Czym różni się epilacja od depilacji?

Depilacja może zostać wykonana w domu przy pomocy prostych urządzeń laserowych lub wosku. Efekty depilacji jednak nie są trwałe, a  związane z nią dolegliwości bólowe mogą stać się nie lada utrapieniem.

Epilacja jest trwałym usunięciem wszystkich struktur włosa, czyli: łodygi, korzenia oraz mieszka włosowego. W przeciwieństwie do depilacji, podczas epilacji usuwamy strukturę odpowiedzialną za syntezę nowego włosa – mieszek włosowy. To tutaj następują liczne podziały komórek i skąd później formowany zostaje włos.  Warto również zaznaczyć, iż do zabiegu używamy lasera najnowszej generacji medycyny estetycznej VPL co oznacza, że oprócz utraty włosów, możemy spodziewać się efektu odmłodzenia naszej skóry.

Czytaj więcej: Czy warto skorzystać z epilacji?

Czy wiesz że…?

Zwykłe golenie się w miejscach intymnych znacząco zwiększa ryzyko zachorowania na chorobę przenoszoną drogą seksualną? Ostrza golarki pozostawiają na naszej skórze niewidoczne gołym okiem ranki, które później stają się wrotami zakażenia dla drobnoustrojów, mogących wywołać groźne dla życia oraz zdrowia choroby.

Czytaj więcej: Epilacja – przeciwwskazania

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz medycyny estetycznej przeprowadzi niezbędny wywiad, celem zebrania wszystkich ważnych informacji do zabiegu.

Chcemy, aby rezultaty zabiegów były jak najlepsze, dlatego należy pamiętać aby przed naświetlaniem ogolić miejsce epilacji, jednakże nie należy do tego używać depilatorów ani innych środków całkowicie usuwających włosy z mieszka.  Na skórę lekarz medycyny estetycznej nanosi chłodzący żel, celem zapewnienia państwu jak największego komfortu. Dodatkowo laser między każdą emisją świetlną ochładza skórę, zmniejszając odczucie bólu. Aby osiągnąć oszałamiające efekty, zabieg należy powtórzyć od 4 do 6 razy. Związane jest to z faktem, iż laser jest w stanie skutecznie zniszczyć włosy wraz z mieszkiem jedynie w jednej z trzech faz cyklu włosa – fazie anagenu.

Po każdym zabiegu następuje okres rekonwalescencji, który jest indywidualny dla każdego pacjenta i który nie przekracza zazwyczaj okresu kilku dni.

Powiązane artykuły:
    None Found