Do jakiego typu zabiegów w medycynie estetycznej może być wykorzystywany laser?

Popękane naczynka, niezależnie od tego, czy pojawiają się na twarzy czy na nogach, wyglądają nieestetycznie i wymagają zamknięcia. To wcale nie musi być operacja, ponieważ niechirurgiczne zamykanie naczynek jest możliwe do wykonania w gabinecie medycyny estetycznej. Zarówno zamykanie naczynek na twarzy, jak i zamykanie naczyń krwionośnych na nogach jest nieinwazyjne.

Zabiegi wykonywane we współczesnej kosmetologii mogą obejmować laserowe usuwanie popękanych naczynek oraz zamykanie naczynek. Laserowe zamykanie naczynek jest całkowicie bezbolesne, nieinwazyjne, bezpieczne i przynosi wyjątkowo trwałe, widoczne efekty. Usuwanie popękanych naczynek laserem charakteryzuje się porównywalnymi zaletami, a co więcej, każda poddająca się temu zabiegowi osoba ma zapewnione komfortowe warunki i może być w stu procentach pewna, że profesjonalnie wykonany zabieg przez długi czas pozwoli jej cieszyć się pięknym wyglądem.

Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny. Gabinet medycyny estetycznej został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, dzięki któremu korygowanie niedoskonałości skóry stoi na najwyższym poziomie. W przypadku laserowego zamykania naczynek oraz laserowego usuwania popękanych naczynek można mówić o zabiegach, w których działanie lasera jest wspomagane za pomocą elektrokoagulacji, dającej długotrwałe efekty, a co ważniejsze, nie pozostawiającej blizn.

Jest to szczególnie istotne wówczas, kiedy chodzi nie tylko o zamykanie naczynek na twarzy o cerze ze skłonnością do powstawania mikro krwiaków, ale także o zamykanie naczyń krwionośnych na nogach. Nie ulega wątpliwości, że zarówno niechirurgiczne zamykanie naczynek, jak i usuwanie popękanych naczynek laserem są elementami skleroterapii. Czym jest skleroterapia? Skleroterapia to nieinwazyjny zabieg, w czasie którego pacjent jest poddawany nastrzykiwaniu lekami chorobowo zmienionych miejsc. Jego zadanie polega na uszczelnianiu oraz zamykaniu żył powierzchownych. Gabinet medycyny estetycznej to właśnie miejsce, w którym w komfortowych warunkach można poddać się zabiegom korygującym niedoskonałości skóry.

Inne artykuły na ten temat:

3 skuteczne sposoby niechirurgicznej odnowy skóry i usuwania zmarszczek

Laser frakcyjny CO2 – sposób na widoczne odmłodzenie skóry

 

Powiązane artykuły: