3 najpopularniejsze zabiegi upiększające na jesień 2017

Zabiegi medycyny estetycznej mają to do siebie, że przez swoją nieinwazyjność, dają jedynie krótkotrwałe efekty – od kilku miesięcy do nawet kilku lat (na przykład w przypadku powiększania biustu). Czy taki czas utrzymywania efektów jest krótkotrwały czy wystarczająco długotrwały ocenić musimy same, jednak na pewno nastąpi czas, kiedy efekty zaczną stopniowo zanikać i terapię będzie trzeba powtórzyć. Poniższa lista TOP 5 zabiegów upiększających medycyny estetycznej powstała w oparciu o najpopularniejsze metody usuwania zmarszczek i innych efektów fotostarzenia skóry – skuteczne zabiegi są jednocześnie najbardziej popularne wśród powracających pacjentów. Jakie sposoby odnowy skóry będą nadal najbardziej popularne jesienią 2017?

  1. Toksyna botulinowa (botox)

Pierwsze miejsce na podium zajmują zabiegi wypełniania zmarszczek za pomocą jadu kiełbasianego, znanego też jako botoks lub toksyna botulinowa.

Preparaty z botoksem najczęściej wykorzystuje się jako skuteczne metody wypełniania zmarszczek mimicznych na czole (zmarszczki poprzeczne), zmarszczek wokół zewnętrzych kącików oczu (tzw. kurze łapki) i lwiej zmarszczki pionowej na czole. Botox stosuje się także w leczeniu bruksizmu i nadmiernej potliwości pach, dłoni i stóp.

Botox, często gloryfikowany dzięki fantastycznym efektom wypełniania zmarszczek dynamicznych, to jednak substancja, która może spowodować więcej szkody niż pożytku, jeżeli zostanie podana nieprecyzyjnie, lub w nieodpowiedniej dawce. Należy pamiętać, iż botox to nic innego jak trucizna, która w za wysokiej dawce może spowodować paraliż mięśni i migreny.

Działania niepożądane – takie jak bóle głowy, paraliż tkanki mięśniowej, opadająca powieka – są jednak tymczasowe i odwracalne. Botox to substancja, która wydalana jest z ludzkiego organizmu po około 6 msc od wstrzyknięcia – dlatego też jaki jest średni czas utrzymywania się efektu wygładzenia skóry po podaniu toksyny. Na czym jednak polega dokładnie działanie botoksu? W przeciwieństwie do wypełniaczy stosowanych w usuwaniu zmarszczek i bruzd (botoks nie jest wypełniaczem), botulina podawana jest bezpośrednio do wybranego fragmentu mięśnia. Dlatego też, przed wstrzyknięciem toksyny, lekarz specjalista dokładnie analizuje naszą mimikę twarzy, aby móc bardzo precyzyjnie zablokować przewodnictwo nerwowe do mięśnia dokładnie w tym miejscu, gdzie nadmiernie świadomie napinamy mięsień twarzy, w skutek czego powstają zmarszczki mimiczne.

Zastrzyki botoksem to metoda polecana jako świetny zabieg z zakresu profilaktyki anti-aging u osób młodych, jeszcze nawet przed 30. rokiem życia. Tak jak wspomniano, toksyna botulinowa blokuje przewodnictwo nerwowe do mięśnia, dzięki czemu tracimy kontrolę nad okolicą tkanki mięśniowej w miejscu wykonania zastrzyku. W tym miejscu nowe zmarszczki mimiczne nie będą powstawać (skoro nie marszczymy skóry), a te już obecne, nie ulegną pogłębieniu i utrwaleniu.

Zobacz także: 4 mity na temat botoxu

  1. Karboksyterapia

Na drugim miejscu znalazła się karboksyterapia, czyli leczenie dwutlenkiem węgla CO2. Zabieg jest imponuje pod względem wachlarza zastosowań tej metody. Karboksyterapia skutecznie pomaga w walce z cellulitem, bliznami, rozstępami, wspomaga leczenie łysienia i nadmierne wypadanie włosów. Karboksyterapia skutecznie ujędrnia wiotką skórę także w miejscach, gdzie występuje nadmiar tkanki tłuszczowej (np. po dużej utracie masy ciała lub na brzuchu po ciąży).

Zabiegi dwutlenkiem węgla to klinicznie udowodnione i nieinwazyjna metoda leczenia za pomocą kontrolowanych dawek CO2, aplikowanych śródskórnie za pomocą bardzo cienkiej mikro igły. Efektem karboksyterapii jest lokalna poprawa mikrokrążenia – powstają nowe naczynia krwionośne a komórki stają się lepiej dotlenione. Tak jak następna metoda w naszym rankingu, karboksyterapia wykorzystuje materiał neutralny dla naszego organizmu, dlatego po karboksyterapii nie występują reakcje alergiczne, powikłania są niezwykle rzadkie.

  1. Osocze bogatopłytkowe PRP i fibryna bogatopłytkowa i-PRF

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym zyskała swoją popularność nie tylko dzięki chwytliwej nazwie, pod jaką znane są zabiegi osoczem – “wampirzy lifting” rozpromowała także amerykańska celebrytka Kim Kardashian.

Autologiczne zabiegi z wykorzystaniem osocza PRP i fibryny bogatopłytkowej charakteryzuje brak ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej po podaniu preparatu, ponieważ materiał pobierany jest od pacjenta, u którego wykonuje się wampirzy lifting. Pobiera się krew z łokcia, jak do typowego badania morfologicznego. Krew zostaje następnie kilkukrotnie odwirowana. Roztwór ten następnie miesza się z substancją powodującą aktywację czynników wzrostu z komórek płytek krwi – to dzięki nim osocze bogatopłytkowe daje fantastyczne rezultaty naturalnej odnowy skóry. Mezoterapia osoczem znana jako “niechirurgiczny lifting twarzy” skutecznie wygładza zmarszczki mimiczne oraz stymuluję zwiększoną produkcję nowych włókien kolagenowych i elastyny, które odpowiadają za jędrność i gęstość skóry. Zagęszczony roztwór osocza zawiera nawet 9-krotnie większe stężenie płytek krwi niż krew.

Po mezoterapii osoczem skóra jest zregenerowana, odświeżona, widocznie jędrniejsza i bardziej promienna. Zabiegi osoczem bogatopłytkowym i fibryną aktywną popularne są wśród pacjentów z ciężkimi alergiami, którzy nie mogą pozwolić sobie na ryzyko związane z zabiegami usuwania zmarszczek preparatami z kwasem hialuronowym i botoksem, oraz wśród osób, które z jakichś powodów boją się lub nie chcą odmładzać skóry twarzy za pomocą wypełniaczy.

Dowiedz się więcej: Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej

Przewaga osocza PRP nad zabiegami laserem frakcyjnym CO2 to także znacznie krótszy czas rekonwalescencji. W zależności od indywidualnych czynników, czasami krwawienie po mezoterapii osoczem jest tak małe, że nie tworzą się strupki – zasinienie są również niezwykle rzadkie – dlatego też pacjent może powrócić do pracy jeszcze tego samego dnia, bez zmian na twarzy, które byłyby zauważalne przez otoczenie.

Więcej informacji na temat zabiegów medycyny estetycznej znajdziesz na stronie http://www.nowaestetyka.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/

Powiązane artykuły: